rozvaha

Před začátkem si vše důkladně naplánujte

Před stavbou Vašeho rodinného domu se velmi vyplatí všechno důkladně naplánovat. Dům se staví většinou jednou za život a rozhodně se to oplatí. Postup od první představy po nastěhování se dá rozdělit do pěti následujících kroků:

  1. Vaše sny – první krok před stavením Vašeho domku je si ho umět představit a klást si otázky typu: Co očekáváte od vašeho budoucího domu? Má být originální nebo klasický? S nízkou údržbou a spotřebou nebo s velkým prostorem pro děti? Kolik budete chtít pokojů a koupelen? Jaký má být pozemek? Je dobré si vše pozorně promyslet, co budete potřebovat nyní a co v budoucnu.
  2. Financování – před začátkem projektování je také potřebné vědět, jak budete financovat stavení vašeho domu a určit si finanční strop. Pro představu: průměrná cena 1m2 užitné plochy při stavbě domu na klíč se pohybuje kolem 31 000,- Kč. Tuto cenu ovlivňuje hodně faktorů (druh materiálu, energetická náročnost, jestli bude podsklepený, …). Cenovou nabídku Vašeho domu Vám vytvoříme zcela zdarma.
  3. Návrh a projektování – nyní budete pracovat s architektem nebo projektantem, který Vám umístí „Vaše sny“ na papír. Před navštívením je dobré vědět, za kolik hodláte postavit Váš dům a co by měl splňovat. Také je důležité mít stavební pozemek, na kterém bude dům stát. Bude hodně kompromisů a rozhodnutí, kterých se v této fáze nevyhnete, s ohledem na platné normy a vyhlášky. V tomto kroku Vám nabízíme naše projekční služby. Připravíme architektonickou studii, vizualizaci a potřebnou dokumentaci na vyřízení stavebního povolení nebo ohlášení stavby.
  4. Vyřízení stavebního povolení (ohlášení)– podle velikosti vašeho domu se bude jednat o stavební povolení nebo stavební ohlášení. Podle stavebního zákonu č. 350/2012Sb. do 150m2 užitné plochy to bude stavební ohlášení a nad 150 m2 se jedná o stavební povolení. Je dobré navštívit místní stavební úřad a ujistit se, že Váš pozemek je určen k výstavbě.
  5. Výstavba – Rádi Vám nabídneme naše odborné služby a zkušenosti s  výstavbou dřevostaveb. A to jak ve formě výstavby, kde hlavní kritéria jsou pro nás přesnost a preciznost při dodržování projektové dokumentace, technologických postupů, tak termínu předání stavby. Pokud si vyberete dřevostavbu stavit svépomoci, tak Vám můžeme nabídnout pomoc při nachystáni podrobné montážní dokumentace, řešení detailů a konzultace.